Trenētāko un atlētiskāko augumu īpašnieki pulcējas Liepājā

NAC Latvia - Kurzeme NAC Latvia, NAC Latvia - Kurzeme, Sacensības

Sestdien, 9. jūnijā, Liepājas Latviešu biedrības nama zālē tika aizvadītas sporta biedrības “NAC Latvia – Kurzeme” organizētas atklātās sacensības fitnesā un bodibildingā „Liepāja Classic 2018”, kurās tikās trenētāko un atlētiskāko augumu īpašnieki no Baltijas valstīm, lai cīnītos par uzvaru savā kategorijā.

 

Vīriešu kategorijā „Athletic” uzvarēja Andrejs Šemjakovs, kategorijā „Bodybuilding” – Aivars Grigjānis, savukārt kategorijā „Men`s Physique” 1.vietu izcīnīja Raimondas Jokubauskas.

 

„Šogad, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, sacensību pamatkategorijā atlēti bija daudz spēcīgāki, daudz titulētāki un daudz augstākā līmenī. Pie mums startē tādi sportisti, kuri vairs nebrauc kaut kur tāpat vien, tie ir sportisti, kuri rūpīgi plāno savu sacensību grafiku. Esmu gandarīts, ka mēs esam sasnieguši tādu līmeni, ka viņi startē pie mums. Fitnesa un bodibildinga sacensības no citām sacensībām atšķiras ar to, ka šeit nevar no rīta piecelties un izdomāt – startēšu sacensībās. Šie sportisti ļoti nopietni gatavojas sacensībām 3 – 4 mēnešus iepriekš, tādēļ prieks, ka savā sacensību grafikā viņi ir iekļāvuši Liepāju,” gandarīts ir sacensību organizators, biedrības “NAC Latvija-Kurzeme” vadītājs Juris Dambītis.

 

Sieviešu kategorijā „Miss Shape” fitnesa un bodibildinga sacensību „Liepāja Classic 2018” uzvarēja Elīna Gumeņuka, savukārt kategorijā  „Miss Bikini” uzvaras laurus plūca Violetta Kolunova.

 

“Liepāja Classic 2018” ar paraugdemostrējumiem uzstājās un skatītājus iedvesmoja kultūriste Marija Ozola (Latvija). Šādas atsevišķas kategorijas sacensībās izdalītas nebija, bet skatītājiem tika dota iespēja klātienē vērot sportistes uzstāšanos. Kā atzina M. Ozola, sacensību gaisotne viņai Liepājā ļoti patika un viss bija noorganizēts labā līmenī.

 

„Ar kultūrismu sākotnēji iepazinos kā skatītāja, man patika tas, ko redzēju sacensībās. Skatījos tieši uz nopietnākām kategorijām, nevis bikini. Mani interesēja, vai arī es to varu. Pēc ceturtā bērniņa piedzimšanas nevarēju atgūt iepriekšējo svaru un tas, ko es ieraudzīju sacensībās mani ļoti motivēja. Izrādījās, ka arī es to varu. Tagad bez kultūrisma vairs nevaru iedomāties savu dzīvi, gan ikdienas treniņi, gan ēšanas režīms man jau ir ikdiena, kas man ļoti patīk, tā ir mana dzīve. Es ikdienā strādāju par trolejbusa vadītāju, bet neskatoties uz to, ka nav vienkārši izplānot ēdienreizes un ievērot režīmu, īpaši, ja jāstrādā nakts maiņas, tomēr man tas ir izdevies, jo dzīvi pakārtoju zālei.  Varu ieteikt šo sporta veidu arī citiem, jo sākot ar to nodarboties, man pazuda problēmas ar muguru, pārstāja sāpēt kājas, uzlabojās garstāvoklis, parādījās enerģija un neviltota interese par dzīvi, tas noteikti ir tā vērts,” savā pieredzē dalās kultūriste Marija Ozola.

 

Lai sacensībās piesaistītu jauniešus, šogad tika izveidota jauna vīriešu bodibildinga kategorija – “Bodybuilding Juniors”, kurā varēja startēt jaunieši no 1995. līdz 1998. dzimšanas gadam. Diemžēl šajā kategorijā šogad neviens nestartēja, bet organizatori cer, ka nākamajos gados šī situācija mainīsies.

 

Sacensību rezultāti:

Miss Shape:

1.vieta Elīna Gumeņuka

2.vieta Ksenija Tugase

3.vieta Olga Dronova (Igaunija)

 

Miss Bikini:

1.vieta Violetta Kolunova

2.vieta Liucija Staikaityte (Lietuva)

3.vieta Olga Savelieva (Igaunija)

 

Athletic:

1.vieta Andrejs Šemjakovs

2.vieta Gatis Upenieks

3.vieta Pavel Ivanov (Igaunija)

 

Bodybuilding:

1.vieta Aivars Grigjānis

2.vieta Piotr Sevcenko (Igaunija)

3.vieta Martinas  Pakalnis (Lietuva)

 

Men`s Physique:

1.vieta Raimondas Jokubauskas (Lietuva)

2.vieta Andrius Tirevičus (Lietuva)

3.vieta Ritvars Sarmulis

 

Atklātās sacensības fitnesā un bodibildingā „Liepāja Classic 2018” organizēja sporta biedrība “NAC Latvia-Kurzeme” ar Liepājas pilsētas atbalstu.

 

Informācija par sacensībām un citas aktualitātes atrodamas mājaslapā nackurzeme.lv.

 

Foto: Jurijs Gucans